Ponuka . Žumpy, nádrže

Žumpy, nádrže

Zbiorniki bezodpływowe (szamba szczelne) wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) i przeznaczone do gromadzenia ścieków. Przystosowane są do przykrycia warstwą gruntu nie przekraczającą 1,0m. W przypadku głębszego posadowienia oferowane są wyroby o konstrukcyjnie zwiększonej wytrzymałości.
Zakres oferowanych pojemności obejmuje przedział od 2 m3 do 60 m3. W zależności od pojemności zbiorniki są wyposażone w jeden bądź dwa włazy rewizyjne o średnicy 0,6m. Standardowa wysokość kołnierza rewizyjnego wynosi 0,6m. Istnieje również możliwość zakupu dodatkowych nadbudów o standardowych wysokościach od 0,3m do 0,8m, umożliwiających jego wydłużenie. Średnica rury dopływowej wykonywana jest standardową rurą DN160. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania przyłącza dopływowego o dowolnej średnicy. Konstrukcja zbiornika umożliwia także wykonanie przelewu umożliwiającego podłączenie kolejnego zbiornika w celu zwiększenie pojemności. Odpowietrzenie zostało wykonane rurą dn110.

W sytuacji stałego lub okresowo występującego wysokiego poziomu wód gruntowych, przy wykonywaniu prac montażowych, zbiornik musi zostać zabezpieczony opaska betonową, zabezpieczającą przed wyporem. Bezodpływowe zbiorniki wykonane z polietylenu w dwóch technologiach:
  • technologii formowania (zbiorniki trzy-warstwowe o pojemnościach 1,0 m3 - 100 m3)
  • technologii rotacyjnej (zbiorniki rotacyjne o pojemnościach 0,75 m3 - 3,0 m3)

Zbiorniki wykonane są z polietylenu, płaszcz zbiorników posiada budowę strukturalną: trzy - warstwy z wewnętrznym użebrowaniem. W standardzie zbiorniki posiadają króciec wlotowy fi 150 mm oraz komin rewizyjny o wewnętrznej średnicy fi 600 mm, wysokości h=0,5m oraz odpowietrzenie. Uzbrojenie zbiorników (np. zwiększenie ilości wlotów i wylotów, zmiany średnicy oraz miejsca usytuowania) wykonywane jest wg potrzeb Klienta.

Producenci